ورود اولین قطار گردشگری در غرب کشوربه استان همدان

مدیر کل راه و شهرسازی استان همدان با اعلام این خبر گفت: قطار گردشگری 320 مسافر را در روز شنبه همراه با هنرمندان وعروسکهای نمایش راس ساعت 12:30 با استفاده از ظرفیت راه‌آهن جهت شرکت در جشنواره پویانمایی  به همدان خواهد آورد

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان،" مهندس فرهاد فرزانه" بیان کرد: در بازدیدی که با حضور مهندس عراقی،مهندس رضا زاده  وتنی چند از مسولین شهرستانی  از راه آهن صورت گرفت، هماهنگی های لازم جهت ورود این قطار انجام و مشکلات پیش رو رفع شد.

وی در حین بازدید خاطر نشان کردن تا اتمام  جوش ریل راه آهن استان  بیشر از 7کیلومتر باقی نمانده که آن هم تا چند روز آینده به اتمام میرسد.

مهندس فرزانه افزود: درست است که راه آهن همدان مشکلاتی هم داشته ولی اگر ما می خواستیم بعد از رفع تمامی مشکلات قطار به همدان بیاید بهره مندی مردم شریف استان دیرتر انجام میشد به همین خاطر استان تصمیم گرفت در حین استفاده همشهریان از این موهبت نسبت به رفع تنگناها اقدام نماید و خوشبختانه تا کنون  70 هزار نفر از همشهریان از قطار استقبال نمودند.

وی ادامه داد:با پیگیری مهندس رضازاده مدیر عامل ونایب رییس شرکت هواپیمایی ثامن پرواز یک قرارداد یکساله قطار گردشگری(  ریل باس) بر حسب نوع استفاده استان  بسته شده که در صورت برگزاری جشنواره های مختلف این قطار به همدان بیاید.

مهندس فرزانه یادآورشد: در این قطار ، دبیر تشریفات دکتر نیری ، مهندس رضا زاده  ،هنرمندان کشوری  و شرکت کنندگان در جشنواره پویانمایی حضور دارند و به محض رسیدن به همدان مورد استقبال دستگاههای برگزار کننده قرار خواهند گرفت

وی اعلام کرد: همشهریان همدانی می توانند پس از ورود این قطار به همدان، در ساعت 2:45 روز شنبه 15اردیبهشت بلیط تهیه کرده و با این قطار به تهران بروند.

مهندس فرزانه عنوان کرد: با سازمان رجا هماهنگی های لازم جهت خروج این مسافران با قطار گردشگری در روز 18 اردیبهشت انجام شده است