نماینده ولی فقیه در استان بیان کرد: باید در طرح جامع آتی به حاشیه شهر توجه ویژه شود.

جلسه بررسی روند تهیه طرح جامع شهر همدان در حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان و نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی در دفتر نماینده ولی فقیه در استان تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان، " مهندس فرهاد فرزانه "در این جلسه  خلاصه ای از آخرین وضعیت و اقدامات صورت گرفته و روند پیشرفت این پروژه را  ارائه و تاکید نمود: طرح جامع با توجه به اهمیت آن در اولویت اقدامات این اداره کل قرارگرفته و دغدغه ها و مشکلات شهر و شهروندان درفرایند تهیه این طرح مورد توجه ویژه قرار گرفته و خواهد گرفت.

در ادامه این نشست صمیمی ، آیت اله طه محمدی رهنمود هایی را جهت حل مشکلات شهروندان بیان نموده و گفت:  توجه به حمل و نقل سریع و آسان و دسترسی تمامی مردم به نقاط  مختلف شهر در کمترین زمان و هزینه و توجه به حمل ونقل عمومی و تشویق پیاده روی و دوچرخه سواری در شهر باید در این طرح دیده شود.

 

امام جمعه همدان در ادامه یادآورشد: باید در طرح جامع به مباحث اقلیمی ویژه شهر همدان در شهر سازی از جمله جهت تابش آفتاب، باد و.... در جهت گیری ابنیه ، طراحی ساختمانها و مکان یابی کاربریهای کلان شهری ، بعد زیبایی شناسی و زیبایی بصری شهر در جهت جذب گردشگران توجه شود.

وی با تاکید بر لزوم در نظر گرفتن سایت ویژه اداری جهت جمع آوری ادارات و سازمانها درمکانی واحد در جهت کاهش مشکلات مردم و تسهیل دسترسی آنها به ادارت مختلف عنوان کرد: توجه به حاشیه شهر همدان در طرح جامع آتی و حرکت در جهت حل مشکلات آنها و همچنین توجه به مباحث اقتصادی در ارائه طرحی جامع و آینده نگر از جمله مسائل مهم مدنظر ما در این طرح است.

در ادامه  دکتر خجسته نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی به بیان دغدغه ها و مشکلات شهر و شهروندان پرداخته و بیان کرد: توجه به چگونگی توسعه پیرامونی شهر با توجه به نیازهای آتی، نحوه دسترسی شهروندان به نقاط مختلف شهر، حفظ اراضی کشاورزی و باغات پیرامون، ارائه طرحی که بتواند نیازهای شهر همدان در چند دهه آتی را پوشش دهد از جمله  مباحث مهمی است که باید در این طرح دیده شود

گفتنی است این جلسه ضمن تاکید بر اهمیت این طرح مقرر گردید جلسات دیگری نیزدر این راستا برگزار   گردد.