نماز سریع ترین وسیله برای رسیدن به کمال انسانیت و خداست.

رئیس ستاد اقامه نماز استان همدان بیان کرد: نماز خواندن غایت هدف نیست بلکه وسیله ای است که سریع می تواند انسان را به هدف برساند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان، "حجت الاسلام و المسلمین حسنی حلم" در کلاس آموزشی ائمه جماعات، دبیران و فعالان شورای اقامه نماز شورای حمل و نقل استان همدان بیان کرد: استمداد از خدای متعال برای هر امر خیری خصوصا نماز و آسان گیری در نماز از جمله اصول و قواعد برای دعوت به نماز است.

وی ادامه داد: دین طرفدار دانایی است هر چه دانایی ما نسبت به نماز بیشتر شود و بدانیم نماز چه فایده ای در زندگیمان دارد مطمئنا با شوق به طرف نماز کشیده می شویم.

حجت الاسلام حسنی حلم به حدیثی از پیامبر اکرم در رابطه با سبک شمردن نماز اشاره نمود و گفت: هر کس نماز را سبک بشمارد به 15 بلا ، 6 بلا در دنیا، 3 بلا در زمان جان دادن، 3 بلا در قبر و 3 بلا در قیامت دچار خواهد شد.

وی با بیان این مطلب که یکی دیگر از اصول دعوت به نماز ، برخورد با محبت با مردم و با خانواده است، گفت: محبت اکسیری است که غوغا می کند و مداومت در محبت قطعا باعث جذب مخاطبان به نماز خواهد شد . ائمه جماعات اصل محبت را در دعوت به امور خیر حتما مد نظر داشته باشند.

حجت الاسلام حسنی حلم تصریح کرد: دعوت کننده به نماز باید خود اخلاص داشته باشد که اگر این چنین نباشد جذاب نخواهد بود.

وی ادامه داد: خوشنام بودن، داشتن صبر و استقامت و موضع شناس بودن از دیگر خصوصیات دعوت کننده به نماز باید باشد.

گفتنی است در پایان این جلسه از ائمه جماعات حاضر در جلسه تقدیر به عمل آمد.