بیمارستان‌های بهار و تویسرکان امسال به بهره‌برداری می‌رسد

معاون مهندسی و ساخت اداره‌ کل راه و شهرسازی استان همدان با بیان اینکه بیمارستان‌های بهار و تویسرکان امسال به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: این دو پروژه پیشرفت 90 درصدی داشته و در صورتی‌که اعتبارات به موقع تخصیص یابد امسال به دانشگاه علوم پزشکی تحویل داده می‎شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان، "حبیب نادیان رفیع"  با اشاره به اینکه بیمارستان 82 تختخوابی بهار برای تکمیل شدن 5 میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد و بیمارستان 120 تختخوابی تویسرکان تا کنون 90 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، اظهار کرد: احتمال اینکه این دو بیمارستان امسال به اتمام برسد زیاد است.
وی با بیان اینکه بیمارستان 220 تختخوابی اکباتان همدان هنوز کار اجرایی زیادی دارد، خاطرنشان کرد: این بیمارستان تا کنون 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و برای اتمام نیاز به 40 میلیارد تومان اعتبار دارد که پیش‌بینی می‌شود در صورت تخصیص اعتبار سال آینده آماده بهره‌برداری شود.
معاون مهندسی و ساخت اداره ‌کل راه و شهرسازی استان همدان با اشاره به پروژه محور نهاوند- آورزمان، ادامه داد: این پروژه 42 کیلومتر طول دارد که طی سال‌های گذشته 8 کیلومتر آن آغاز شده و 3 کیلومتر آن امسال به بهره‌برداری رسیده است. وی با بیان اینکه 5 کیلومتر از این محور در دست اجراست، اضافه کرد: پروژه پیشرفت 75 درصدی دارد که با اجرای این بخش در سالجاری حوزه نهاوند به اتمام خواهد رسید.
نادیان با اشاره به اینکه با پیگیری‌های انجام شده این پروژه ردیف اعتباری ملی گرفته است، بیان کرد: تا کنون 6 میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه ابلاغ شده است.
وی با بیان اینکه 8 کیلومتر از اوشوند تا آورزمان نقطه حادثه‌خیز این محور است، افزود: به دنبال اخذ مجوز مناقصه برای 8 کیلومتر بعدی که از اوشوند آغاز می‌شود و تا آورزمان ادامه دارد، هستیم و 20 میلیارد تومان اعتبار برای این بخش از محور برآورد شده است.
معاون مهندسی و ساخت اداره‌کل راه و شهرسازی استان همدان درباره محور سامن- بروجرد نیز یادآور شد: 15 کیلومتر از این محور پرحادثه در استان همدان واقع شده است. این پروژه از سال 94 آغاز شده و 6.5 کیلومتر آن در دهه فجر سال گذشته به بهره‌برداری رسید و در حال حاضر 8.5 کیلومتر در دست اجراست که 65 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
نادیان با بیان اینکه تا کنون 10میلیارد تومان برای پروژه محور سامن-بروجرد هزینه شده است، اظهار کرد: این پروژه به لحاظ اجرایی قابلیت اجرا دارد اما با توجه به اینکه اعتبارات آن تخصیص نیافته است، امسال به اتمام نخواهد رسید.
وی با اشاره به واگذاری محور همدان- گل‌تپه- علیصدر به بخش خصوصی، بیان کرد: این محور به طول 68 کیلومتر است که امسال با کمک استاندار و نمایندگان مجلس توانست ردیف اعتباری ملی اخذ کند اما هنوز اعتباری ابلاغ نشده است.
معاون مهندسی و ساخت اداره‌کل راه و شهرسازی استان همدان یادآور شد: حداقل 100 میلیارد تومان اعتبار برای پروژه محوز همدان- گل‌تپه- علیصدر برآورد و مطالعات اولیه ماده 23 انجام شده و مشاور برای تهیه نقشه‌های اجرایی گرفته شده است اما پیشنهاد شده این پروژه به بخش خصوصی واگذار شود.