اجرایی شدن دستورالعمل واگذاری عرصه ساختمان های احداثی در اراضی در اختیار سازمان ملی در نهاوند

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان نهاوند از اجرایی شدن دستورالعمل واگذاری عرصه ساختمان های احداثی در اراضی در اختیار سازمان ملی در نهاوند خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان، " مهندس حسین متین" عنوان کرد: در راستای اجرای دستورالعمل سیاست های حمایتی و شرایط و نحوه ی واگذاری عرصه ساختمان های احداثی در اراضی تصرفی ملکی یا در اختیار سازمان به استناد بند 10 از قسمت «الف» ماده 11 اساسنامه سازمان ملی زمین و مسکن که در تاریخ 96/6/27 در مجمع عمومی سازمان به تصویب رسیده است، اداره راه و شهرسازی شهرستان نهاوند اقدام به اطلاع رسانی ،تشکیل و تکمیل بیش از 100فقره پرونده جهت اراضی فوق نموده است.

وی ادامه داد: دستورالعمل شرایط سنددار شدن واحدهای تصرف شده در شهرها و حاشیه شهرها به تمامی استان‌ها ابلاغ شده كه بر اساس آن ۳ میلیون خانوار در سراسر كشور كه در اراضی ملی و دولتی واحدهای مسكونی خود را ساختند تعیین تكلیف خواهند شد.

متین افزود: بر همین اساس قیمت زمین در زمین‌های فوق به قیمت تمام شده دولتی از مردم اخذ می‌شود و مازاد زمین‌ها به قیمت روز از ساكنین گرفته می‌شود.

وی ادامه داد: این اداره در مورخ 96/6/15 موفق به انتقال اولین سند در سطح استان همدان گردید.

متین یادآورشد: ضمنا با توجه به تمدید مهلت تشکیل پرونده ، متقاضیان شهرستان نهاوند به اداره راه و شهرسازی مراجعه وجهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 33222067-081 تماس حاصل فرمایند.