سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان همدان در بازدید از پروژه های حوزه شهرستان ملایر گفت: جذب یک میلیارد تومان برای قطعه دوم چهار خطه سامن- بروجرد

مهندس حسن ربانی ارشد  عنوان کرد: تا کنون برای قطعه دوم پروژه چهارخطه سامن –بروجرد یک میلیارد تومان جذب شده است که جهت اتمام آن 15میلیارد تومان دیگر نیاز است و تلاش می کنیم 2 میلیارد تومان را جهت ادامه پروژه جذب نماییم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان،" مهندس حسن ربانی ارشد" در بازدید از پروژه های حوزه شهرستان ملایر که با حضور نمایندگان مردم ملایر در مجلس، معاون استاندار و فرماندار ویژه ملایر و جمعی از مسئولین ذیربط انجام شد به بررسی مشکلات حوزه راه و شهرسازی شهرستان ملایر پرداخت .

وی در بازدید از قطعه دوم محور سامن - بروجرد گفت:  طول این قطعه 9 کیلومتر است که هم اکنون از پیشرفت 36درصدی برخوردار است .

مهندس ربانی ارشد هدف از اجرای این طرح را افزایش ایمنی، آسان سازی فرایند عبور و مرور در این مسیر و افزایش رضایت مندی مردم عنوان و بیان کرد: این طرح پس از تکمیل محدوده شهری سامن در مسیر خود با روستاهای ضربعلی، امیرالامرا، کمربنه، یونس، کهکدان و واشان تقاطع دارد و محور در انتها در تقاطع ملایر - نهاوند - بروجرد در مرز استان همدان و لرستان به اتمام می رسد.

 

وی در بازدید از پروژه ملایر – توره عنوان کرد:چهار خطه ملایر- توره به طول 5/6 کیلومتر است که هم اکنون از پیشرفت 80 درصدی برخوردار است.

وی با بیان این مطلب که مطالعات محور آورزمان در حال انجام است، گفت: این محور به طول 20 کیلومتر است که برای انجام این پروژه 50 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است.

مهندس ربانی در ادامه از 5 راه روستایی بالای 20 خانوار بازدید به عمل آورده و اظهار کرد: در صورت تخصیص به موقع اعتبارات عملیات اجرایی آسفالت راه روستایی روستاهای پریان، پیر‌خداوردی، گولوند ، چشمه‌پهن ننج ، هریرز و نهندر  امسال آغاز می‌شود و  در مجموع برای آسفالت این تعداد روستا مبلغ 3.5 میلیارد تومان نیاز  است.

وی در نشست  مشترک بررسي مسائل و چشم‌انداز حوزه راه و شهرسازي و آب فاضلاب روستايي شهرستان ملاير عنوان داشت: اين چهارمين جمعه‌اي که ابلاغ سرپرستي بنده زده ‌شده و افتخار مي‌کنم که هر چهار جمعه را دريکي از شهرستان‌هاي استان حضورداشته‌ام.

مهندس ربانی ارشد با تقدير از مهندسين ملايري تصريح کرد: انتخابات نظام‌ مهندسي در استان همدان برگزار شد و مهندسان ملايري  با شرکت پر شور خود به‌خوبي درخشيدند.

وي با تأکيد بر اقتصاد مقاومتي در سطح کشور اظهار داشت: با انجام باکيفيت پروژه‌ها در سطح کشور خواهيم توانست اقتصاد مقاومتي را به‌درستي رعايت نماييم.

مهندس ربانی در پایان خاطرنشان ساخت: بنده همه تعهدات و قول‌هايي را که سابق بر اين داده ‌شده است متعهد به انجام آن هستم و همه آن‌ها را با جديدت دنبال مي‌کنم.