رفع تصرف حدود 28 هکتار از اراضی دولتی در همدان از ابتدای سال تا کنون

فرمانده یگان حفاظت از اراضی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان خبر داد:  به دستور مدیر کل  راه و شهرسازی و با همکاری معاونت املاک و حقوقی و واحد حفاظت از اراضی ، از ابتدای سال تا کنون حدود 28 هکتار از اراضی دولتی رفع تصرف شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وشهرسازی استان همدان،" سرهنگ حمید چراغی " عنوان کرد: از ابتدای سال تا کنون حدود 23 مورد  رفع تصرف در شهر همدان ، دو مورد در نهاوند ، دو مورد در تویسرکان ، یک مورد در ملایر و یک مورد در اسدآباد انجام شده است.

وی ادامه داد: ارزش تقریبی این میزان از اراضی متصرف شده  25 میلیارد و 615 میلیون تومان است.

وی یادآورشد: تصرفات صورت گرفته شامل نهال‌کاری، دیوارکشی، شخم‌ زنی و ساختمان‌ سازی بوده که همگی تخریب و رفع تصرف شده است.

سرهنگ چراغی یادآورشد: یگان حفاظت از اراضی این اداره کل به صورت 24 ساعته  در دوشیفت گشت زنی داشته و از اراضی ملی محافظت  و با افراد فرصت طلب و زیاده خواه برخورد قانونی می نماید.

وی عنوان کرد: جلوگیری از اخلال، تصرف، تجاوز، تخریب و دخالت در اراضی عمومی، تشکیل پرونده قضایی برای متخلفان، متصرفان و متجاوزان از وظایف و اختیارات یگان حفاظت از اراضی است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم هر شهروند برای برخورد با افراد سودجو و حفظ منابع ملی و دولتی به عنوان اموالی که متعلق به همه مردم است یک نیروی حفاظت از اراضی باشد.

گفتنی است هموطنان در صورت مشاهده هر گونه تعرض به منابع ملی ودولتی سریعا با  شماره  تلفن 38261140  تماس حاصل نمایند.